Мисаони изазови (два издања)
Издавач: Пан-пласт
Место: Београд
Година: 2013.
Тираж: 1000
Цена: 1.000 динара
Опис књиге
Друго, допуњено издање књиге Скривено мисаоно оружје.
Пажљиво сложен научни мозаик о човеку и природи. Закључци и претпоставке о животу у Космосу, снази људске мисли и њиховој вези с физичким и другим природним законима плод су истраживања научних установа најразвијенијих држава.
Наговештај да се мисаоном енергијом може утицати на понашање људи и на природу, уопште, подстакао је државнике да издвоје велика средства за обликовање „мисаоног оружја“. О таквој могућности, писали су и светски великани: Тесла, Гете, Лајбниц..., па данашњи истраживачи не страхују да су на странпутици.
Аутор се слаже да „мисаоно оружје“ постоји. Упућује на то да је оно у поседу злих људи застрашујуће, али смртоносно и за њих саме. Када је у поседу добрих људи, оно спречава зло и у складу је с хармонијом Космоса – обожено је.
Бисер књиге је раскринкавање већине система који се крију у америчкој, чудесно обликованој и још чудесније коришћеној држави Мериленд.
Извод из књиге
Никола Тесла и рат
Немогуће је писати и говорити о ратовима будућности, а не поменути научника којег је Маргарет Чејни надахнуто описала у само две реченице: „Визионар и геније, ексцентричан и упадљив, скоро натприродно обдарен; и да је данас рођен и даље би био испред свог времена. За једне чудак, за друге геније, за скоро сваког загонетка, Никола Тесла је био можда највећи проналазач кога је свет икад видео“.
Када је реч о ратовима веома је необично, али истинито, да је Никола Тесла много знао о рату као друштвеном феномену. Имао је сјајне идеје у вези са прорачуном односа снага, а исто тако и решења у вези са могућим новим врстама оружја. Хтео је да направи машину која ће зауставити рат. У интервјуу за часопис „Liberty”, 1935. године, одгонетнуо је зашто толико размишља о сукобима међу људима: „Мржњу према рату наследио сам од оца, који се свим силама борио за мир... Ратовање може бити заустављено, не слабљењем моћних већ ако сваки народ, био јак или слаб, буде способан за одбрану“. Тврдио је, као да је живео на почетку 21. века, да је у савременим условима битно измењен карактер ратовања, због прелаза са територијалних и економских циљева на ниво размене информатичких образаца. Према његовом схватању, главни разлог за промену нивоа и врсте ратних дејстава јесте – успостављање светског телекомуникационог информатичког система. Предвиђао је, што се потврђује, да тај систем није могуће контролисати.
Попут научника из Новосибирска, узроке понашања људи и цикличких земаљских сукоба међу народима, Никола Тесла је тражио у космосу и астрофизици. Веровао је да је човек космички аутомат:
„Игра код људи укључује одређене хармоничне мишићне контракције и савијања тела у одговору на ритам. То претпоставља неке нове периодичне поремећаје у окружењу, која се преносе кроз ваздух или тло и могу да буду механичних, електричних или других особина.
Тачно тако је и са ратовима, револуцијама и сличним ванредним стањима у друштву.
Мада се тако може причинити, самовољни људски потенцијали никада не могу да узрокују рат.
Он је увек мање или више непосредан резултат космичког поремећаја који је највише повезан са Сунцем“.
Развио је теорију према којој сунчева магнетосфера, правилни циклуси појава сунчевих пега, протуберанце, магнетни поремећаји и магнетне буре утичу на појаву ратова. Сматрао је да магнетна индукција Сунца изазива промене у Замљиној јоносфери. Веровао је да су струје које протичу кроз јоносферу у резонансном односу с људским мозгом.
Читав век касније немачки биофизичар Дитер Брерс је објавио: „Имам доказе да поремећаји ЕМ-поља и Земљиног магнетног поља непосредно утичу на активности мозга.“ Затим је у књизи (Р)еволуција 2012 додао: „У једној студији је доказана несагледива повезаност између натпросечних годишњих геомагнетних активности (ГМА) и вероватноће да ће у истој години избити ратови... Професори Херберт Л. Кениг, Х. Фрелих, Александер Пресман и бројне друге колеге полазе од тога да су ЕМ-поља одиграла одлучујућу улогу у еволуцији“.
Тесла је тврдио да рат наступа када постоји довољно велика разлика потенцијала сукобљених страна, а да престаје када се ти потенцијали изједначе. Прорачунавао је трајање ратова. Био је уверен да рат у суштини представља испољавање енергије, што подразумева убрзање и успорење масе под дејством силе и да је трајање оружаног сукоба сразмерно, теоријски, војној снази и бројности. Говорио је: „Када одлив енергије превазиђе њен прилив рат се моментано зауставља“. Наравно, знао је да баланс енергија није једини фактор који одлучује о трајању рата, стога је наглашавао: „Одсуство разумске компоненте најважнији је фактор трајања рата“.
Први теоретичар такозваних „пузајућих ратова“ и „локалних ратова ниског интензитета“ био је Никола Тесла. То јесте необично, с обзиром на то да је реч о научнику који је у свету познат као експерт за техничке иновације, по креирању првих сијалица, осцилатора, пумпи и турбина. Предвидео је контролисано исцрпљивање енергија на местима где постоји неравнотежа потенцијала. Тај космички принцип, према његовом схватању, један је од инструмената, ако не и главни инструмент, којим се контролише формирање планетарног друштва. Знао је да се то друштво састоји од различитих вера, нација, држава и култура, чији су живи носиоци увек изузетно ратоборни људи. Ратоборност људи заснована је на недостатку свести о апстрактном карактеру рата. Према његовим истраживањима, у рату искључиво доминирају енергијске измене, а ратоборност је изражена чак и у цивилизованим и високо образованим срединама.
Бројне су Теслине белешке о ратовима и факторима који опредељују ратове. Тврдио је да „сва енергија једног система потиче из спољне средине“ и да се „свака армија која не ратује, или не побеђује у рату, мора распасти“. Посматрао је војске и са друштвеног становишта. Простудирао је суштину војне организације и њено понашање. Зато је необичан, али очевидно промишљен његов закључак: „Претерана организованост армије није њена врлина, јер је последица тога роботизација понашања војних јединица“. Говорио је да су реакције војске предвидиве готово до степена на ком се предвиђа реакција повратне спреге машина вештачке интелигенције. Сматрао је да је такав шаблонизам изазвао историјске пропасти многих великих цивилизација које су покорили варвари. С друге стране, ценио је да су претерано самопоуздање и потцењивање противника – узрок слома најмоћнијих. Ни класици теорије ратне вештине не могу да оспоре било коју Теслину мисао о рату и миру. Писао је и говорио: „Једина позитивна последица ужасних ратних последица је што после њих мора уследити период мира. То је последица природног закона према којем су акција и реакција једнаке“.
Размишљао је чувени научник и иноватор и о ратовима будућности. На тај начин сврстао се уз Пола Валерија, Томаса Мана, Гуљелма Ферера и Карла Сфорцу највеће мислиоце 20. века. У једном напису објавио је непогрешиво предвиђање: „На садашњем степену развоја човечанства, на коме нема свести о историјским збивањима и њиховим космолошким узроцима, повремени потреси су још увек природни. Још жешћа битка тек ће се водити и то између народа Истока и Запада“. Предвидео је да ће се ратови водити све дотле док све тачке на планети Замљи одједном не ступе у ратно стање: „Ратови ће престати након глобалног информатичког рата свих против свакога, у којем ће се догодити компензација космолошких узрока рата. Непрестана размена информација повећаће број нискоинтезитетних 'енергијских пражњења' у све краћим временским интервалима, што ће онемогућити формирање велике 'разлике потенцијала' и отклонити могућност ратних сукоба на физичком плану“.
Тесла се залагао да допринесе одбрани народа у Србији, Русији и Сједињеним Државама. Желео је да их заштити новим, моћним оружјем. Вероватно је нашао решења, али су она стигла до нас као митови Теслиних оружја: енергијски штит, икс зраци, зраци смрти...
Никола Тесла је мислио ванвремено и свевремено: „Ми живимо у времену техничких открића без преседана, која воде све потпунијем овладавању силама природе и неутралисању времена и простора. Али овај развој, иако доприноси нашем комфору, удобности и сигурности живота, не иде у правцу истинске културе и просветљења. Сасвим супротно, он је деструктиван за идеале... Стварни узрок пропасти народа је неспособност човечанства да реши социјалне, моралне и духовне проблеме“. Многи људи и сада, век касније, не схватају „неутралисање времена и простора“ и не теже просветљењу.
Научник из Смиљана стигао је до свог просветљења на најједноставнији, готово идеалан начин. Његов животни пут поучан је за све који настоје да демистификују људску коб. Живот у сенци старијег брата, чије су вредности и врлине често и непотребно, али уобичајено наглашаване и Теслино нередовно и неокончано школовање изазвали су Теслино стваралачко понашање. То изузетно мотивисано стварање засновано је на тзв. креативној визуелизацији. Вешто је стварао мисаоне слике. Слутио је, осећао и разумео време, простор и свест људи. Сугерисао је примену физичких поља око људи, за прозирања кроз предмете. Радио је на видео и телефонским везама и даљинском управљању. Знао је како се преносе управљачки сигнали и енергије. Пренос енергије електромагнетним таласима кроз простор, укључујући и вакуум, један је од основних садржаја Теслиних патената.
У своје време, када људи нису били дорасли изучавању космичких појава, разумео је закон аналогије. Знао је да човеку „није дато“ да створи нешто што у природи, у неком облику, већ не постоји. У родном селу је уочио неке феномене и законитости, на основу којих је створио бројне аналоге. Од сваке акције, очекивао је реакцију. Знао је да се све човеку враћа попут бумеранга и да је, стога, важно шта се подстиче. Схватио је да је све у природи (космосу) повезано узајамним утицајима и да све има своју вишедимензионалну одлику. Спајао је Исток и Запад. Деловао је на нивоу архетипова. Понашао се као аватар. Дан за даном мислио је о проблему, ноћима се, без сна, превртао у свом кревету, идеје су се ројиле у његовом мозгу, све док се коначно није појављивала Велика идеја, која је до тада била скривена у колективном несвесном и стрпњиво чекала да буде откривена. Такво искуство доживео је при открићу обртног магнетног поља, за које је рекао да би дао хиљаде тајни природе, на које је могао да набаса, за ту тајну коју је од ње отео, а због које је био духовно срећан као никад у животу.
Наручивање
1. Наручивање књиге за купце из Србије:
Ради наручивања књиге МИСАОНИ ИЗАЗОВИ, можете да се јавите на мобилни телефон 062 448 965, или да напишете СМС поруку са вашег мобилног телефона. У поруци наведите пуну адресу на коју је потребно да се упути књига. У року од једног дана, осим када нисам у Београду (годишњи одмор, приватно путовање, трибине, предавања и промоциjе ван Београда) биће вам упућена књига пост експресом. Њену откупнину плаћате поузећем (1000 дин, уз одговарајућу поштарину). Осим тога, књиге се, са истим подацима, могу наручити порукама преко овог сајта, ФБ странице и преко и-мејл адресе. Све податке имате на овом сајту.2. Наручивање књиге за купце ван Србије:
Због компликоване процедуре око слања књига у иностранство и убацивања царинске администрације чак и за једну књигу, иако је штампана ствар лако проверљива, упућујем вас на интернет књижаре: